Kız öğrenci yurdu

2022-2023 Öğretim Yılı'nda Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) katılarak, ilk defa bir yükseköğretim programına giren öğrenciler için yurt, burs, öğrenim ve katkı kredi başvuruları başladı.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nün yaptığı yazılı açıklamada, ilk defa herhangi bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyenlerin başvurularını 24-28 Ağustos tarihlerinde https://kygm.gsb.gov.tr/default.aspx adresinden yapabileceklerini belirtti. Sonuçlar ise https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama adresinden sorgulanabiliyor.

İlk defa master, doktora, ve dikey geçiş yapan öğrencilerin barınma, burs ve öğrenim kredisi başvurularını 17 Eylül-7 Ekim arasında yapabileceklerini bildiren yetkili, "Yurtlarımızda asil listeden barınmaya hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. 2022-2023 Öğrenim Yılı için yurtlarımız Eylül ayında  hizmete açılacaktır" dedi.

* * *

2022 yılı için Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak ilinde burs imkanları. İli için başvuru tarihleri.

* * *