Karşılıksız Burs Başvurusu - krediburs.com.tr

Karşılıksız Burs Veren "İlk Sen Ol Gençlik Hareketi"nin 2023-2024 dönemi için burs başvuruları başladı.

Karşılıksız burs verenler arasında yer alan "İlk Sen Ol Gençlik Hareketi", sosyal sorumluluk bilincini, yardımlaşma ve dayanışma bilincini geliştirerek ihtiyaç sahibi öğrenci, şehit aileleri, engelli, yaşlı, kimsesi olmayan mağdur insanlara ayni, nakdi, tıbbi, gıda, eğitim, sığınak ve barınak gibi sosyal yardım hizmetleri için çözüm sunmak, yoksullukla mücadele etmek, maddi ve manevi yardımlarda bulunmanın yanı sıra gençlerin; istihdamını, isteklerini, gençlik projelerini öne çıkararak gençliğin kişisel ve toplumsal gelişimini sağlamak, bilgi, beceri ve yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur.

 

Karşılıksız burs koşulları 

Bu burs için başvurular 8 Eylül 2023 - 30 Eylül 2023 arasında kabul ediliyor.

Başvuru şartı olarak,

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalısınız.
 • Ekonomik olarak bursa ihtiyaç duyuyor olmalısınız.
 • Not ortalaması 3.00 ve üzerinde olmalı.
 • Lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmalısınız.
 • Üniversitenizde Sosyal Bilimler alanında eğitim alıyor olmalısınız.
Şip Şak Çeviri - SipSakCeviri.com

Hızlı Teknik Çeviri

Dosyanızı yükleyin
anında çeviri süresi ve fiyatı hesaplansın.
Sipariş verin hızla teslim edilsin.


Bu burs başvuru koşullarını sağlayan herkes bu karşılıksız öğrenci bursu için başvurabilir.

Öğrenim bursu için diğer ayrıntılar şu şekilde:
 
 

Karşılıksız burs süresi ne kadar?

Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay olacak şekilde verilmektedir.

 

Başvuru tarihleri ne zaman?

Karşılıksız burs başvurusu her yıl 1 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında yapılmaktadır.

 

Burs başvurusu için gerekli belgeler neler?

 • Öğrenci Belgesi
 • Transkript (Notların yer aldığı belge)
 • Kimlik Fotokopisi
 • IBAN Numarası (Ödeme alabilmeniz için banka hesap bilgileriniz)
 • Vesikalık Fotoğraf (Son altı ayda çekilmiş olmalı ve adınız soyadınızın arkasına yazılmalıdır.)
 • Adli Sicil Belgesi (Adli sicil kaydınıza dair belge)
 • Aile Maddi Gelirini Gösteren Belge (Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü)
 • ALES veya denkliği olan bir belge (Eğer sahipseniz)
 • Yabancı dil belgesi (YÖKDİL/YDS/TOEFL/IELTS) (Eğer sahipseniz)

 

Bu karşılıksız burs belgelerini Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresimize göndermeniz gerekmektedir.

 Burs başvuru formunu https://ilksenol.org.tr/burs/ adresine girerek doldurabilirsiniz.

 

***


İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği: Gençler İçin Sosyal Sorumluluk ve Daha Fazlası

Bu kuruluş, gençler arasında sosyal sorumluluk bilincini yaymayı, spor, sanat, kültür, yardımlaşma ve dayanışma şuurunu geliştirmeyi amaçlayan İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği. 2019 yılında İstanbul'da kurulan bu dernek, gençlerin toplumsal yaşama daha etkin bir şekilde katılmalarını teşvik etmek ve sivil toplumda aktif rol almalarını desteklemek amacıyla projeler üretiyor.

Sosyal Sorumluluk ve İnsani Yardım

Dernek, insani yardım çalışmalarını organize ederek gençlerin bu alanda deneyim kazanmalarını ve daha duyarlı birer birey olmalarını amaçlıyor. Gençler, insani yardımın her aşamasında aktif olarak yer alarak yardımın gerçekleşmesine katkıda bulunma şansı elde ediyorlar. Bu, gençlerin yardım etme ve toplumlarına fayda sağlama yetilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Sporun Gücüyle Değişim

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği, sporun gençler için bir araç olarak kullanılmasını teşvik ediyor. Spor, gençlerin aktif bir yaşam tarzını benimsemelerine, zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarına ve özgüven kazanmalarına yardımcı oluyor. Dernek, sporun gençler için bir kültürel paylaşım aracı olarak kullanılmasını destekliyor ve sporla tanışmalarını sağlıyor.

Sorunları Çözüm Odaklı Düşünmeye Teşvik

Dernek, gençlerin sosyal yaşama aktif katılımlarını teşvik ediyor ve sorunlara çözüm önerileri sunmalarını destekliyor. Gençler, cesaretlendirilerek sorunlara dair düşünmeye ve harekete geçmeye teşvik ediliyorlar.

Kendini İfade Etme Özgürlüğü

Gençlerin kendilerini ifade etme haklarını destekleyen dernek, onlara spor, sanat, kültür gibi farklı alanlarda kendilerini ifade edebilecekleri platformlar sunuyor. Projeler aracılığıyla gençleri bu alanlara dahil ediyor ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Çeşitlilik ve Birlik

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği, gençlerin dil, din veya ırk fark etmeksizin bir arada yaşama kültürünü destekliyor. Farklı kimliklerin değil insan kimliğinin öne çıkması gerektiğini vurguluyor ve bu konuda gençleri bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Karşılıksız Burs Faaliyetlerine Genel Bakış

Dernek, faaliyetlerini gençleri hedefleyerek sürdürüyor, ancak toplumun her kesiminden bireylere açık. İnsan haklarına saygı, özgürlük, demokrasi, eşitlik ve hukukun üstünlüğü gibi temel değerlere büyük önem veriyor ve bu değerler doğrultusunda projeler yürütüyor.

Eğitim, sosyal sorumluluk, spor, ve kültür alanlarında faaliyet gösteren İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği, gençleri daha bilinçli, sorumlu ve toplumsal olarak daha aktif bireyler olmaya teşvik ediyor. Siz de bu derneğin projelerine katılmak veya karşılıksız burs için destek vermek isterseniz, iletişim bilgilerine başvurabilirsiniz. Unutmayın, gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır ve onları desteklemek hepimizin sorumluluğudur!