enstrüman destek deprem bursu fonu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından, diğer kurumlarla birlikte, orta ve uzun vadeli projelerle deprem bölgesine fon ve deprem bursu desteği veriyor.

Deprem Bursu Başvuruları

Yaşanan bu zor günlerden, yardımlaşma ve dayanışmayla çıkma hedefiyle enstrüman fonu ve burs desteğine başlayan vakıf, daha iyi bir gelecek için birlikte yapabileceğimiz birçok şey olduğu bilinciyle, geleceğe dair hayallerin ve umudun yeşermesine katkıda bulunmayı, bir kültür kurumu olarak sorumlulukları arasında görmekte. Farklı kurumlarla dayanışma ve işbirliği içinde, kültür ve sanatın her koşulda sürdürülebilmesi için çalışmaya devam eden İKSV'nin deprem bursu ve fonu hakkında ayrıntılı bilgiler aşağıda bulunabilir.

 

Depremzede Enstrüman Destek Fonu

Yakın zamanlı konserle de dahil olmak üzere tüm 2023 bütçesi deprem bölgesinde kültür-sanat alanındaki çalışmalar için kullanılmak üzere ayrıldı. Bu kaynak kullanılarak başlatılan Enstrüman Destek Fonu, deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek için deprem bursu kullanılacak.

Depremden etkilenen 11 ildeki güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören, depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan tüm depremzede öğrenciler ve depremzede eğitmenler fona başvurabilecek. Başvurular 28 Şubat Salı gününden itibaren, 30 Mayıs tarihine kadar enstrüman destek fonu formu üzerinden yapılabilir, ayrıntılı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Şip Şak Çeviri - SipSakCeviri.com

Hızlı Teknik Çeviri

Dosyanızı yükleyin
anında çeviri süresi ve fiyatı hesaplansın.
Sipariş verin hızla teslim edilsin.


 

Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu Ayrıntıları

İKSV Enstrüman Destek Fonu, Pozitif Müzik, Doremusic ve Zuhal Müzik katkılarıyla hayata geçiriliyor. Ayrıca, destekte bulunmak isteyen diğer kurum ve kuruluşların katkılarıyla önümüzdeki dönemde bu konservatuvar ve güzel sanatlar fonu genişletilecek.

Koşullar

  • Afet bölgesindeki 11 ilde (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya ve Osmaniye ve Şanlıurfa) ikamet eden,
  • Depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan,
  • Bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören,
  • Güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitmen olan,
  • Deprem sırasında bölgede olup şu an başka okullara nakli gerçekleşen

tüm öğrenci ve öğretmenler, e-Devlet üzerinden alınan ikametgah ve öğretmen/öğrenci belgeleriyle 30 Mayıs 2023'e kadar İKSV Enstrüman Destek Fonu’na başvurabilir.

 

Deprem Bursu Başvurusu Tarihleri

Başvurular, iki dönemde değerlendirmeye alınacak olup, 1 Mart-10 Nisan arasında yapılan başvurular 17 Nisan’dan itibaren değerlendirmeye alınırken, 11 Nisan-30 Mayıs arasındaki başvurularsa 5 Haziran’dan itibaren yanıtlanacaktır. Bu dönemlerde kendisine yanıt ulaşmayan fon başvuru sahipleri Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresi üzerinden iletişime geçebilirler.

Yüz yüze görüşme görüşme sonrasında olumlu değerlendirilen başvurulara ait enstrümanlar, Zuhal Müzik ve Doremusic yardımıyla temin edilerek öğrenci ve öğretmenlere ulaştırılacak.

Tıpkı deprem bölgesi için karşılıksız öğrenci bursu veren diğer kurumlar gibi, Türkiye'de 6 Şubat 2023 depremleri sebebiyle yaşadığımız bu zor günlerden, dayanışma ve yardımlaşmayla çıkacağımıza inanarak, orta ve uzun vadeli projelerle afet bölgesine destek olabilmek için çalışmalar yürüten İstanbul Kültür Sanat Vakfı, kültür ve sanatın her koşulda sürdürülebilmesi için karşılıksız deprem bursu ve karşılıksız enstrüman çalışmalarına devam ediyor.

 

Ayrıca bakınız:

Deprem Bölgesi için Karşılıksız Öğrenci Bursu

Konservatuvar Öğrencilerine Üstün Başarı Sanat Bursu

Öğrenim bursu seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Doğru Öğrenci Yurdu Nasıl Seçilir?