ÇEV karşılıksız burs başvurusu

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV), ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. ÇEV burs başvurusu koşulları aşağıda bulunabilir.

Çağdaş Eğitim Vakfı, Türk eğitim sisteminin laik, bilimsel, akılcı, özgür ve demokratik nitelik kazanmasını ve kurumsallaşmasını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca akılcı, çağdaş, bağımsız düşünen; araştırmacı, yeniliklere açık bireylerin yetişmesine destek oluyor ve ulusal eğitim sistemine katkıda bulunacak bilimsel araştırmalar, incelemeler ve çalışmalar yapıyor. Vakıf, bilim ve teknolojinin çağdaş olanaklarını sürekli izleyerek bunları eğitim alanında Türk insanının hizmetine sunuyor ve karşılıksız burs veriyor.

Eğitimin her düzeyinde, öğrenim kurumları, yurtlar, eğitim evleri, aile okulları kuruyor ve kurulmuş olanlara destek veriyor. Çağın gereksinimleriyle uyumlu bir eğitim sistemi oluşturulmasında sivil toplum güçlerini harekete geçiriyor. Ayrıca aile okulları açarak aileleri eğitiyor ve her seviyedeki okullardaki eğitim faaliyetlerini, ders, öğretmen, malzeme ve yapı olarak destekliyor. Son olarak, üniversiteler ve okullarda eğitime katkıda bulunacak her türlü panel, seminer ve söyleşiler düzenliyor. ÇEV bursu'nun bu önemli misyonu bağlamında, sizleri karşılıksız burs başvurusunda bulunmaya davet ediyoruz. Tıklamadan önce lütfen aşağıdaki burs başvurusu şartlarını okuyunuz.

https://www.cev.org.tr/
tel: 0212 297 69 79

Aşağıdaki şartları sağlayan adaylar, fotoğraflı olarak formu doldurarak karşılıksız burs başvurusu yapabilirler:

Üniversite Öğrencileri için ÇEV burs başvurusu 

Sevgili üniversiteliler, ÇEV Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan aile gelir düzeyi düşük ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilere burs desteği sağlamaktadır. Özellikle İstanbul il sınırları içinde okuyan ara sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması en az 2.00 olması ve alttan dersi olmaması gerekmektedir. Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilerin ise %100 burslu olacağı unutulmamalıdır.

Bu nedenle, eğitim hayatınızda maddi sıkıntılar yaşıyorsanız, ÇEV Vakfı'na başvurabilirsiniz. Burs başvurusu yaparak, okul masraflarınızı karşılayabilir ve eğitiminize devam edebilirsiniz. Unutmayın, eğitim herkesin hakkıdır ve sizler de hak ettiğiniz eğitimi almak için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Yapılan burs müracaatları, öğrencilerle yapılacak karşılıklı görüşmeler neticesinde değerlendirilir ve ÇEV burs kriterlerine uygun öğrenciler kontenjanlar dahilinde burs almaya hak kazanır.


Ortaöğretim Öğrencileri için Çağdaş Eğitim Vakfı Karşılıksız Burs Başvurusu

Değerli ortaöğretim öğrencileri, ÇEV Vakfı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan aile gelir düzeyi düşük ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilere burs desteği sağlamaktadır. Burs başvurusu yapabilmek için öncelikle karne not ortalamalarınızın en az 70 ve üzeri olması gerekmektedir.

Ayrıca sınıf tekrarı yapmamış olmanız, bir üst sınıfa sorumlu geçmemiş olmanız ve ortalamayla ya da Ş.Ö.K.K. ile bir üst sınıfa geçmemiş olmanız şartları da aranmaktadır. Özel eğitim kurumlarında okuyan öğrencilerin ise %100 burslu olacağı unutulmamalıdır. Bu nedenle, eğitim hayatınızda maddi sıkıntılar yaşıyorsanız, ÇEV Vakfı'na başvurarak okul masraflarınızı karşılayabilir ve eğitiminize devam edebilirsiniz.

Eğitiminiz için gereken maddi desteği alarak başarınızı sürdürmenizi ve geleceğinize yatırım yapmanızı hedefleyen ÇEV Vakfı, sizleri desteklemek için burada. Önce burs seçerken nelere dikkat etmeli yazısını okuduktan sonra karşılıksız burs başvurularınızı bekliyoruz!